Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 14624132



*

nr 1462 4132


Filip MÃ¥nsson

(1864-1933), Sverige


Filip Månsson (1864-1933), Sweden. Landscape with a farm. Monogramsignerad FM. Blyerts på papper. Sheet: 20x24 cm, unframed,


GRAPHITE DRAWING, Landskap med gård. Monogramsignerad FM. Blyerts på papper. Bladets mått: 20x24 cm, oramat löst blad


Filip MÃ¥nsson, Swedish artist born 1864, dead 1933.

Estimate:

300

Auction date:

Monday April 25 2022
at 19:17:07



  • Artist/Designer

Filip MÃ¥nsson

Filip MÃ¥nsson, Swedish artist born 1864, dead 1933.

Read more about Filip MÃ¥nsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts på papper blyertsteckning filip månsson landskap med gård oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 2106 WATERCOLOUR
    Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
    Present: SEK 5000

    Auction ends
    in two weeks
    17 juni at 18:45
  • 2043 WATERCOLOUR
    Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    17 juni at 18:14
  • 2099 WATERCOLOUR
    Ingegerd Beskow (1887-1978), Sweden. Signed, Stock..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    17 juni at 20:23




Ladda ner broschyr